Verticale

Verticale, znane również jako żaluzje pionowe, to nowoczesny system osłonowy okien. Są bardzo popularne w biurach, choć w ostatnim czasie zyskują na popularności również w nowocześnie urządzonych mieszkaniach.

Verticale

Verticale, znane również jako żaluzje pionowe, to nowoczesny system osłonowy okien. Są bardzo popularne w biurach, choć w ostatnim czasie zyskują na popularności również w nowocześnie urządzonych mieszkaniach.

Cechy verticali


Verticale to nowoczesne dekoracje okienne, które świetnie sprawdzają się, jako zasłony dużych powierzchni przeszklonych, szczególnie w biurach, aulach czy salach konferencyjnych. Wykonane są z pasów, czyli lameli o szerokościach od 89 do 127 mm. Każdy pas wyposażony jest w niewielki obciążnik umieszczony dyskretnie na dole, dzięki czemu pasy zawsze wiszą pionowo i elegancko się prezentują.

Zalety verticali

  • Żaluzje pionowe pozwalają precyzyjnie regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, poprzez ustawienie pasów w wybranej pozycji oraz przez odpowiedni dobór materiałów o różnym stopniu przepuszczalności światła. Chronią nas w ten sposób nie tylko przed światłem, ale również przed nagrzewaniem.
  • Verticale są nie tylko osłoną przed słońcem, ale również przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Sprawdzają się w tej kwestii i wiele lepiej niż klasyczne firany, zwłaszcza wieczorami, gdy w pomieszczeniu zapalone jest światło.
  • Verticale łatwo dopasować do pomieszczenia. Można je zastosować niezależnie od długości, ani wysokości przeszklenia, a nawet przy skosach – wykonujemy również verticale skośne.
  • Żaluzje pionowe sprawdzą się również jako przepierzenie w pomieszczeniu, zarówno biurowym, jak i w domu. Można w ten sposób oddzielić, zasłonić część pomieszczenia, a w razie konieczności odsłonić je. W pomieszczeniach biurowych będą doskonałą zasłoną szklanych ścianek działowych.
  • Bogate wzornictwo i duży wybór materiałów pozwalają idealnie dopasować verticale do wnętrza. Szeroka oferta kolorów i grubości tkanin pozwoli Państwu dobrać odpowiednie natężenie światła w pomieszczeniu. Posiadamy wzorniki, które pomogą Państwu w wyborze. Zapraszamy do nas.

Rodzaje verticali

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór verticali klasycznych w szerokiej gamie kolorów i tkanin, a także verticale o funkcjach specjalnych. Ale które są najlepsze? Jakie verticale wybrać?  Odpowiedź jest pozornie prosta – takie, które najlepiej spełnią Państwa wymagania. Poniżej przedstawiamy kluczowe cechy poszczególnych rodzajów żaluzji pionowych, jakie oferujemy.

Verticale klasyczne

Verticale tekstylne

Verticale z tkanin

Materiałowe, o lamelach tekstylnych wykonanych najczęściej z poliestru lub włókna szklanego. Bardzo bogata gama kolorystyczna, a także materiały o różnym splocie, tłoczone, z tkanymi tkanymi lub nadrukowanymi wzorami.

Vert Alu

Verticale z lakierowanego aluminium

Idealna osłona przed słońcem. Wykonane z materiału niemalże nie przepuszczającego promieniowania słonecznego. Dedykowane do wnętrz mocno nasłonecznionych – chronią przed światłem i przegrzewaniem się pomieszczenia.

verticale drewniane

Verticale z drewna

Niezwykle eleganckie i modne. Wykonane z litego drewna pokryte pokryte laminatem imitującym barwę i strukturę różnych gatunków drewna. Po zamknięciu tworzą we wnętrzu ciepły nastrój, delikatnie rozpraszają światło, nie powodując całkowitego zaciemnienia.

Verticale funkcjonalne z PCV

Sztywne lamele wykonane z PVC. Nie pochłaniają kurzu, wilgoci ani zapachów. Są łatwo zmywalne i posiadają atest niepalności. Zaciemniają okno znacznie dokładniej od żaluzji tekstylnych. Nie mają dolnych łańcuszków, jednego z najbardziej awaryjnych elementów klasycznych verticali. Zachowują swoje walory estetyczne i funkcjonalne przez wiele lat i są tańsze od lameli tekstylnych. Dodatkowym walorem verticali z PCV jest możliwość odrębnego zabarwienia strony wewnętrznej i zewnętrznej, dzięki czemu okna budynku będą z zewnątrz wyglądały jednolicie, pomimo różnych dekoracji w poszczególnych pokojach.

  • Verticale niepalne – w pomieszczeniach firmowych lub budynkach użyteczności publicznej często wymagane jest zastosowanie materiałów z atestem niepalności.
  • Verticale higieniczne – spełniają rygorystyczne normy higieniczne. Wykonane z atestowanych tworzyw umożliwiających utrzymanie szczególnych warunków higienicznych. Są łatwo zmywalne, odporne na działanie środków odkażających, nie zmieniające pod ich wpływem swych właściwości fizycznych (koloru czy wymiaru).
Verticale z PCV, verticale funkcjonalne niepalne i higieniczne

Sterowanie verticali

Verticale mają łatwy w obsłudze mechanizm sterujący, zarówno w przypadku sterowania elektrycznego, jak i ręcznego. Oferujemy oba systemy.

Verticale z napędem tradycyjnym

Wykonujemy verticale z napędem tradycyjnym, czyli sterowane ręcznie za pomocą łańcuszka i sznurka. Pomimo sterowania ręcznego zachowują one wszystkie swoje funkcje i opcje sterowania, co te sterowane elektrycznie. Cechują się jednak niższą ceną.

Verticale z napędem elektrycznym

Wykonujemy również verticale z napędem elektrycznym sterowane pilotem. Zapewniają one maksymalną wygodę użytkowania – nie musisz wstawać by zasłonić lub odsłonić okno.

Sposoby zwijania verticali

Wykonujemy żaluzje pionowe o różnym sposobie zwijania. Zastosowanie odpowiedniego sposobu zwijania pozwala na dostosowanie osłony do potrzeb użytkownika oraz na wygodne łączenie szyn w długie systemy do dużych przeszkleń.

1

Pasy ściągane w stronę sznurka (na jedną stronę)

2

Pasy ściągane naprzeciw sznurka (na jedną stronę)

3

Pasy ściągane do zewnątrz – kurtyna

4

Pasy ściągane do środka

Sposoby zwijania verticali

Czytaj również: