Rolety

Rolety stanowią praktyczną i estetyczną alternatywę dla klasycznych firan. Doskonale sprawdzają się w biurach i obiektach publicznych, ale ze względu na swą funkcjonalność są również wyposażeniem w prawie każdym domu. Zapewniają komfort i intymność oraz umożliwiają regulację zaciemnienia wnętrza. Rolety okienne są również efektowną dekoracją, która dodaje wnętrzu nowoczesności, a czasem też pomaga korygować proporcje okna i pomieszczenia.

Rolety

Rolety stanowią praktyczną i estetyczną alternatywę dla klasycznych firan. Doskonale sprawdzają się w biurach i obiektach publicznych, ale ze względu na swą funkcjonalność są również wyposażeniem w prawie każdym domu. Zapewniają komfort i intymność oraz umożliwiają regulację zaciemnienia wnętrza. Rolety okienne są również efektowną dekoracją, która dodaje wnętrzu nowoczesności, a czasem też pomaga korygować proporcje okna i pomieszczenia.

Zalety rolet

  • Rolety umożliwiają swobodne regulowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia.
  • Chronią przed nasłonecznieniem i nagrzewaniem się wnętrza.
  • Mają nowoczesny i dyskretny wygląd. Po zwinięciu są niemalże niewidoczne.
  • Rolety w biurze ułatwiają pracę przy komputerze, eliminując refleksy świetlne na ekranach monitorów.
  • Mogą też służyć jako ekran projekcyjny.
  • Można je zastosować również do okien dachowych.
  • Rolety są tanie i proste w montażu.

Rolety dostępne w naszej ofercie

Mamy duży wybór wewnętrznych rolet okiennych. Wykonujemy rolety na okna wszelkiego typu – pionowe, balkonowe i połaciowe. Bogata kolekcja wzorów i kolorów tkanin oraz akcesoriów, umożliwia idealne dopasowanie rolety do wnętrza i wymagań funkcjonalnych klienta.

Roleta wolnowisząca

Rolety wolnowiszące

  • Klasyczne rolety wolnowiszące, odróżnieniu od mini rolet, służą do zasłaniania dużych powierzchni. Ich uchwyty i rurka są większe i montuje się je do ściany lub sufitu, a nie do okna. Ich konstrukcja i montaż są bardzo proste, dzięki czemu są tanie i funkcjonalne.
  • Mini rolety wolnowiszące są mniejsze i montuje się je bezinwazyjnie na oknie za pomocą specjalnych haczyków. Standardowo wyposażone są w boczne żyłki utrzymujące materiał blisko okna. Takie rozwiązanie pozwala swobodnie otwierać okno nawet wtedy, gdy roleta jest całkowicie opuszczona.
Roleta w kasecie, biała roleta ze wzorem

Rolety w kasetach

Roleta w kasecie z prowadnicami prezentuje się na oknie znacznie bardziej elegancko niż inne systemy. Rolka z tkaniną jest niewidoczna, a zamontowane po bokach prowadnice zasłaniają krawędzie materiału minimalizując boczny prześwit. Rolety w kasetach montujemy na ramie okiennej poprzez przyklejenie lub przykręcenie. Kasty mogą być wykonane z PCV lub aluminium.

Roleta dachowa do okna połaciowego

Rolety do okien dachowych

Na oknach połaciowych nie można zamontować klasycznych rolet wolnowiszących albo w kasecie – tkanina wisząca pod kątem źle by się układała. Rozwiązaniem są specjalne rolety do okien dachowych, wyposażone w sprężyny i prowadnice (maskownice), utrzymujące tkaninę blisko szyby. Rolety połaciowe mogą być wykonane z tkanin półprzepuszczalnych lub zaciemniających, a także z materiałów typu dzień-noc.

Roleta półprzepuszczalna

Rolety półprzepuszczające

Jasne, transparentne tkaniny zastosowane w roletach optycznie powiększą pokój i rozświetlą go. Gładkie tkaniny dają uczucie spokoju, natomiast rolety ze wzorem nadadzą wnętrzu głębię i przestrzenność. Wybór tkanin i kolorów jest ogromny.

Roleta zaciemniająca

Rolety zaciemniające

W pomieszczeniach służących jako sypialnia, warto zastosować rolety typu blackout, które pozwolą na całkowite zaciemnienie wnętrza. Wykonane są z tkanin, które dają od 95% do 100% zaciemnienia. Są idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego – można niemalże całkowicie zaciemnić pokój, gdy chcemy w słoneczny dzień położyć dziecko na drzemkę.

Roleta dzień noc

Rolety dzień i noc

Oferujemy również rolety typu dzień i noc. Są to osłony okienne wykonane z materiałów tkanych w pasy półprzepuszczalne i zaciemniające ułożone na przemian. Specjalna konstrukcja rolety umożliwia regulację natężenia światła wpadającego do wnętrza bez konieczności ich zwijania. Gdy pasy nachodzą na siebie, pomiędzy nimi powstają luki przepuszczające promienie słoneczne, a gdy są ułożone naprzemiennie, zaciemniają pomieszczenie. Rolety dzień i noc doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Wykonujemy rolety dzień noc na wymiar.

Rolety plisowane

Wykonujemy również rolety plisowane albo inaczej po prostu plisy. Oferujemy szeroki wybór tkanin do rolet plisowanych oraz plisy do okien w różnych kształtach. Czytaj więcej o plisach. >

Rolety na wymiar Warszawa

Wykonujemy rolety wewnętrzne na wymiar. Oferujemy kompleksowe usługi dla firm, instytucji publicznych i klientów indywidualnych. Wykonujemy pomiar i montaż rolet w Warszawie, we wszystkich jej dzielnicach (Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz). Dla firm świadczymy również usługi konserwacji.

Krok 1

Zadzwoń i umów się

501 751 911

Krok 2

Przyjedziemy na pomiar ze wzornikiem. Najlepiej wybrać tkaninę oceniając jej walory na żywo.

Krok 3

Przygotujemy roletę na wymiar i przyjedziemy na montaż.